contact-us הודעה מהירה

פשיטת רגל לאדם פרטי

אם בעבר הנוהג המקובל היה לאפשר תהליך פשיטת רגל רק לחברות או ארגונים גדולים במשק, כיום התמונה השתנתה לגמרי והיא בהחלט משקפת את המצב הכלכלי של אנשים פרטיים רבים. יותר מאי פעם, קל היום לצאת להליך פשיטת רגל לאדם פרטי, לכנס את כלל הנושים וליצור הסדר תשלומים אשר מאפשר אפילו לבעלי חשבונות פרטיים, לקבל פריסה הולמת של חובות ולשקם את חייהם. דרישת הבסיס היחידה של החוק המאפשר פשיטת רגל לאדם יחיד היא בכל הנוגע לחוב אותו מחזיק האדם, ואתם צריכים לבדוק מבעוד מועד אם אתם זכאיים להתחיל את ההליך, על בסיס הדרישה הזו. על מנת לבחון את כל הפרטים הקטנים של הבקשה שלכם, חשוב לפנות בהקדם האפשרי אל משרד עורכי הדין עמירם אלקובי ושות' כדי לבסס את התיק שלכם ולבחון את דרכי הפעולה הנכונות ביותר.

 

תהליך פשיטת רגל לאדם פרטי – בתנאי החזרים ראליים

המשמעות של הליך פשיטת רגל לאדם פרטי, דומה במידה מסוימת לתהליכים אותן עוברות חברות גדולות או תהליכים של בעלי עסקים מסוגים שונים. אם אין ביכולתו של הפרט ליצור תזרים מזומנים, לעמוד בהתחייבויות כלכליות ולעמוד בתשלומים, מצבו הכלכלי הוא חדלות פירעון כללית. ואם לא ניתן לפרוע שיקים או למשוך מזומן מהבנק, קשה עד מאוד לייצר תהליך הבראה תקין. לשם כך, המחוקק הישראלי מאפשר גם לאנשים פרטיים לבקש להיכנס להליך פשיטת רגל ובו ניתן יהיה לבצע בירור מעמיק של כלל הנסיבות והאירועים שהובילו למצב זה, וכהמשך ישיר להגיע להסדר ריאלי על החזרת החוב עם כלל הנושים של בעל החוב. כמובן שיש כאן עניין של משא ומתן, ואתם לא יכולים להימנע מתהליך החזרת כספים חלקי, לכל הפחות. ולכן חשוב לשמור על הכנסה יציבה ולבצע בירור מעמיק גם של המצב הכלכלי הנוכחי, עוד לפני תחילת המשא ומתן עם הנושים על גובה ההחזרים.

הליך פשיטת רגל לאדם פרטי

לא פוגעים במרקם החיים הבסיסי בעזרת הליך פשיטת רגל לאדם פרטי

ככל ואתם רוצים לסיים את הליך פשיטת הרגל במהירות רבה יותר, כך תהיה לכם אפשרות טובה יותר לחזור לחיי שגרה. ולכן, כאשר אתם פונים אל אנשי הצוות במשרד עורכי הדין עמירם אלקובי ושות' לתחילת פשיטת רגל לאדם פרטי, חשוב שתבינו מהן ההשלכות של התהליך ואיך ניתן לצמצם אותן לטווח הארוך. כך שתהיה לכם הזדמנות אמיתית להתחיל מחדש את החיים ולשנות את המסלול הכלכלי בו חייתם למשך תקופה ארוכה מאוד.

 

 

צו תשלומים בפשיטת רגל

אם יש רגע אחד קריטי, הן מבחינתם של האנשים אשר נמצאים בעיצומו של תהליך פשיטת רגל והן מבחינת...

להמשך קריאה

תנאים לפשיטת רגל

במשך שנים ארוכות, התפיסה הציבורית הוקיעה אנשים אשר לא הצליחו ליצור איזון בחשבונות הבנקים שלהם והתמודדו עם קשיים...

להמשך קריאה

ביטול עיכוב יציאה מהארץ לפושט רגל

פניתם לבית המשפט וקיבלתם צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון? מרגע זה, אתם מוגנים מעיקול המשכורת וחשבון הבנק שלכם ע"י...

להמשך קריאה

צו כינוס

אחד מהאירועים הכי קריטיים בתהליך פשיטת רגל הוא הרגע שבו אתם מוכרים לפנות אל נופשים ולמצוא ביחד את...

להמשך קריאה

הגשת בקשה לפשיטת רגל

חודשים ארוכים שאתם מנסים לעשות הכל כדי למנוע את רצף האירועים הקשים, מבחינה כלכלית, איתם אתם מתמודדים בעסק. ניסיתם לעשות הכל, כולל הכל, ואין שום סיכוי להחיות את תזרים המזומנים. הלקוחות כבר לא מגיעים והספקים דורשים את התשלומים שלהם ובצדק. המצב הזה, המאפיין כל כך הרבה עסקים בישראל, עלול במהירות להתדרדר לכדי הגשת בקשה לפשיטת רגל, אשר תאלץ אתכם לסגור את העסק ולנסות להחזיר את כל החובות שצברתם, לנושים השונים. זו היא אחת מן ההחלטות הכי קשות ומורכבות איתן אתם צפויים להתמודד בשנים הקרובות, ולכן בהחלט חשוב לקחת אחריות ולנסות להתכונן כראוי להליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי, בעזרת הניסיון המקצועי והיכולות המשפטיות של אנשי הצוות המקצועיים של משרד עורכי הדין עמירם אלקובי ושות', המלווים אתכם לאורך הדרך בבטחה.

איך נראה תהליך הגשת בקשה לפשיטת רגל?

תהליך העבודה על הגשת בקשה לחדלות פירעון, על פי רוב מחולק לכמה שלבים מאוד ברורים. עוד טרם הגשת הבקשה, יש לבחון בעיון רב את סוג הבקשה אותה אתם רוצים להגיע, פרטית או בשם חברה כל שהיא. יש לכך השלכות על המשך הדרך, ואתם לא רוצים לקחת החלטות בקלות ראש, רק כדי לגלות שהן לא יכולות לסייע לכם בהליך. בהמשך הדרך, ניתן אף לנהל משא ומתן מול הנושים באופן מרוכז במסגרת ההליך, על מנת לגבש הסדר התשלומים, ואם הכל הולך כשורה, אתם יכולים להתחיל להחזיר את הכספים שאתם חייבים. לאחר פרק זמן שבו החזרת התשלומים לנושים מתנהלת כשורה, עולה בידכם האפשרות לפנות שוב אל בית המשפט ולבקש צו אשר מסיים את הליך חדלות הפירעון ומאפשר לכם לחזור לחיי שגרה ולשקם את המצב הכלכלי שלכם בצורה הרבה יותר מהירה. מנקודה זו ואילך, מוטלת עליכם האחריות לנהוג בבגרות בחשבונות הבנקים שלכם ולמנוע מצב חוזר של חדלות פירעון, בעתיד הקרוב או הרחוק.

הכרזת פשיטת רגל לאדם פרטי

על מנת להצליח להתמודד עם תהליך חדלות פירעון על הצד הטוב ביותר, ולנצל את ההזדמנות שנפלה בחיקכם לשפר את מצבכם הכלכלי, אתם צריכים המון ידע מקצועי. ובדיוק מסיבה זו, ההחלטה הכי חשובה אותה אתם רוצים לקחת לאורך הדרך היא, ההחלטה לפנות לעורך דין מקצועי ומיומן בתחום. לשם כך הצוות של משרד עורכי הדין עמירם אלקובי ושות' יהיה לכם לגוף מקצועי אמין וראוי, לתהליך כולו.

נקלעתם לחובות? צריכים ליווי משפטי לעסק שלכם?

מלאו את הפרטים שלכם | ונחזור אליכם בהקדם